Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi Ziyareti

Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. İsmail Hakkı ALTAŞ,  Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Birdoğan BAKİ, Yönetim Kurulu Üyesi/Genel Müdür Ömer KURNAZ ve TTO Koordinatörü Cüneyt YANAR’ dan oluşan heyet Trabzon Arsin Organize Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’na bir ziyaret gerçekleştirdi.

Gerçekleştirilen ziyarette, kurumlar arasında yaşanan bir araya gelme sorununun bir an önce çözülmesi ve sanayi ile üniversitenin dirsek temas içinde çalışır duruma getirilmesi ve böylelikle katma değerli, yüksek teknolojili ürünlerin üretilmesinin daha mümkün olabileceği üzerine konuşuldu.

Ayrıca, Trabzon Teknokent ve Trabzon Arsin Organize Sanayi Bölgesi ile beraber yapılacak olan ortak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Trabzon Teknokent ve sanayinin sorunlarına çözümler aranması, sanayiye yönelik Ar-Ge çalışmalarının yapılması ve Trabzon Teknokent üzerinden üretilen ürün ve hizmetler ile ilgili olarak sanayicilerin bilgilendirilmesi hakkında görüş birliğine varıldı.