87.İzmir Enternasyonal Fuarı 2018

Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı ticaret fuarı İzmir Enternasyonal Fuarı, 87. kez kapılarını geleceğe açmaya hazırlanıyor. Her yıl başka bir temayla düzenlenen İzmir Enternasyonal Fuarı’nın bu yılki  teması "İNOVASYON-TEKNOLOJİ”.  87. İzmir Enternasyonal Fuarı'nda bu yıl partner ülke Sırbistan, Odak Ülke ise Hindistan olarak belirlendi. Fuar’ın ana sponsoru Folkart, inovasyon ana sponsoru Vestel, etkinlikler Sponsoru ise Migros.

Son yıllarda ziyaretçi akınına uğrayan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda, geçen yıl ikili iş görüşmelerinde bir milyar dolara yakın iş bağlantısı sağlandı. İzmir Enternasyonal Fuarı, bu yıl da önceki yıllarda olduğu gibi katılımcılara ticari ilişkilerin pekişeceği bir platform sunmayı ve geleceğin ticaretine yön vermeyi amaçlıyor.

Fuar süresince sahnelenecek tiyatro oyunları ve müzikal gösteriler, konserler, sinema gösterimleri, caz konserleri, sokak gösterileri, söyleşiler, sergiler, workshop'lar, sinema atölyesi, yoga, zumba ve sanat sokağı etkinliklerinin, İzmir ve Ege Bölgesi başta olmak üzere ülkenin hemen her bölgesinden gelen ziyaretçilerden bu yıl da büyük ilgi görmesi bekleniyor.