Halkbank ve Trabzon Teknokent arasında iş birliği protokolü gerçekleştirilmiştir. İşbirliğimiz kapsamında Halkbank Teknokent Destek Paketi’nden Teknopark’ımızda ticari faaliyette bulunan veya herhangi bir faaliyeti ya da kendisine ait bir iş yeri olmayıp, kendi işini kurmak isteyen girişimci firmalar yararlanabilecektir. Girişimcilerin işlerinin büyümesine ve sürdürülebilmesine de destek olmak amacıyla, finansman desteğinin yanı sıra ücretsiz olarak finansman dışı destekler de sağlanacaktır. Halkbank Teknokent Destek Paketi Detayları Nelerdir? Girişimcilere sunulan destek paketinin üst limiti 750.000 TL olmakla birlikte, girişimcilerin ihtiyaçları doğrultusunda aşağıda yer alan ürünler de sunulmaktadır; 1) Teknokent Girişimci Kredisi Girişimcilerin; Ar-Ge harcamaları, mal, hizmet veya ekipman alımları, personel maaş ödemeleri, Teknokent kira ödemeleri başta olmak üzere projelerini ilerletme noktasında ihtiyaç duydukları tüm işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 12 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere toplam azami 60 ay olarak aylık eşit taksitli “Halkbank Teknokent Girişimci Kredisi” sunulmaktadır. 2) Paraf Ticari Kredi Kartı Girişimcilere, ticari faaliyetlerinde kullanmak üzere üst limit içinde kalmak koşulu ile asgari 5.000 TL limitli Paraf Ticari Kredi Kartı sunulacaktır. 3) Ticari Kredili Mevduat Hesabı-Dost Hesap Girişimcilere, işletme sermayesi ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla üst limit içinde kalmak koşulu ile asgari 5.000 TL limitli Dost Hesap sunulacaktır. 4) Teminat Mektubu Girişimcilerin ihtiyaçları doğrultusunda üst limit içinde kalmak üzere ve azami 1 yıl vadeli TL teminat mektubu sunulabilecektir. Diğer Avantajlar Nelerdir? Teknokent kira desteği Bankacılık ürünleri masraf muafiyeti -Girişimcilerin, internet&mobil şubeden gerçekleştirecekleri EFT ve havale işlemlerinden 1 yıl boyunca ücret alınmayacaktır. -Ticari kredi kartlarından 1 yıl boyunca üyelik ücreti alınmayacaktır. -1 adet 25 yapraklı çek karnesi için çek defter bedeli alınmayacaktır. -POS kullanımlarında 6 ay boyunca POS aidatı alınmayacaktır. Ücretsiz danışmanlık desteği Ücretsiz eğitim desteği Halkbank KOBİ fırsatları ve kampanyalar Detaylı bilgi edinmek için halkbankkobi.com.tr web sitesini ve Halkbank Şubelerini ziyaret edebilirsiniz.
Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesinde faaliyet göstermekte olan firmalarımıza yönelik "Etkili Sunum Hazırlama" eğitimi düzenlenecektir. KTÜ TTM Şirketleşme ve Girişimcilik Modül Koordinatörü Eren YILMAZ tarafından verilecek eğitimde iş modelinin, müşteri grubunun, yöntem, teknik ve pazarlama yöntemlerinin yatırımcı ve sanayicilere nasıl daha etkili bir şekilde aktarılması gerektiği yönünde bilgilendirmeler yapılacaktır. Eğitim 22.04.2022 tarihinde saat 14.00' da Microsoft Teams üzerinden yapılacaktır.
Teknolojik ve yenilik odaklı iş fikirleriyle Trabzon Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde ön değerlendirmeye tabi olmadan şirket kurma fırsatı. KTÜ TTM’nin uygulayıcı kuruluş olduğu TÜBİTAK 1512 BİGG Programı'nın 2022 Yılı 1. Çağrısı Açıldı! Detaylı bilgi ve başvuru için : bigg.ktu.edu.tr Başvuru şartları : Herhangi bir ön lisans, lisans, yüksek lisans veya doktora programına kayıtlı öğrenci veya ilgili programlardan mezun olmak, daha önce TÜBİTAK 1512 desteği almamış olmak, başvurduğunuz tarihten itibaren herhangi bir şirkette ortaklığınızın olmaması.
Türk ve Katarlı araştırmacılarla sanayicileri bir araya getiren ‘Akademi-Sanayi İşbirliği’ 2021 yılı Ortak Çağrısı açıldı. Bu yıl dördüncüsü açılan çağrının konusu “Otonom Sistemler” olarak belirlenmiştir. Başvuruda bulunacak proje önerilerinin, aşağıda verilen ‘Otonom Sistemler’ alanındaki uygulamaları kapsamaları beklenmektedir: • Petrol&Gaz • İmalat • İnşaat • Güç Şebekeleri • Su Şebekeleri • Ulaşım Çağrı ile ilgili detaylı bilgi ve uluslararası başvuru dokümanı için. https://www.tubitak.gov.tr/.../tubitak-qnrf_cfp_final... Çağrı için son başvuru tarihi 1 Eylül 2021 saat 17:30 olup Türk araştırmacılar için başvuruların https://uidb-pbs.tubitak.gov.tr/ adresinden yapılması gerekmektedir. “Konsorsiyum ortağı” bulma amacıyla oluşturulan ‘Autonomous Systems (Joint Funding Call)’ adlı Linkedin grubunu ziyaret edebilirsiniz. Çağrı kapsamında 10 Mayıs 2021, saat 11.00’de çevrim içi seminer etkinliği (webinar) düzenlenecektir. Etkinliğe tüm araştırmacılar ve özel sektör temsilcileri davetlidir.